Aukcje dzieł sztuki w tym tygodniu.

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-04-15

15 kwietnia odbędzie się 28 Aukcja Sztuki.  Ciekawą pozycją dostępną na aukcji jest obraz Agaty Krutul pod tytułem Przystań. Na obrazie pojawia się jeden z dominujących w twórczości artystki motywów, czyli łodzie. Warto przyjrzeć się także pracy Piotra Czajkowskiego, Montreuil z cyklu Metro oraz obrazowi Uciekający dzień, Anny Alicji Trochan. W licytacji weźmie także udział serigrafia barwna Wojciecha Fangora, M 5. Ceny wywoławcze 61 pozycji wynoszą od 300 do 80000 zł. Najdroższą pozycją jest Portret pianisty Góreckiego wykonany w 1933 roku przez Witkacego.

16 kwietnia zakończą się dwie aukcje. Pierwszą z nich jest Internetowa Aukcja Wiosenna organizowana przez SDA Bydgoszcz. Wśród pozycji dostępnych na aukcji większość zajmują rzeźby, a jedną z ciekawszych jest Louise Orirafa R. Tarnawskiego.  Prace tego artysty są bardzo charakterystyczne, wyróżniają się m.in. ciekawym połączeniem materiałów. W aukcji biorą udział również rzeźby m.in. Jakuba Ostoja-Lniskiego, Tomasza Wawryczuka i Marcina Myśliwca. Ceny wywoławcze wynoszą od 300 do 10000 zł. Kolejną aukcją jest organizowana przez Dom Aukcyjny Bohema Nowa Sztuka aukcja Rysunki i grafiki. W aukcji bierze udział 28 pozycji w cenach wywoławczych od 250 do 4500 zł. Licytować można rysunki Franciszka Starowieyskiego, litografie Mojżesza Kislinga, serigrafię Fumio Tomity, prace Jana Dobkowskiego.

18 kwietnia zapraszamy na Aukcję militariów organizowaną przez Sopocki Dom Aukcyjny. Oprócz militariów dostępnych na aukcji znaleźć można również przykłady malarstwa dawnego. Jednym z nich jest interesująca akwarela Karola Kossaka, Kawalerzysta. Ponadto w aukcji biorą udział prace innego malarza z rodu Kossaków, Jerzego. Jest to ostatni dzień trwania dwóch aukcji - Napoleon Bonaparte - Aukcja Przedmiotów Kolekcjonerskich organizowanej przez Face To Face Art oraz Zacznij od Zdzisława Beksińskiego – kolekcja fotomontaży, którą organizuje Vivid Gallery.

Do 19 kwietnia trwa Aukcja Sztuki Animacji organizowana przez Art Komiks. W licytacji biorą udział m.in. oryginalne rysunki do filmów animowanych Smerfy i Star Wars: The Clone Wars.  Ceny wywoławcze 34 pozycji wynoszą od 300 do 3500 zł. W tym dniu zakończy się także Aukcja Dzieł Młodych Twórców organizowana przez Rynek Sztuki.  Pozycją, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę, jest obraz Magdaleny Połacik, Smutne melodie na ukulele. Interesującą propozycją swą również grafiki Agnieszki Borkowskiej oraz obrazy Wojciecha Piekarskiego i Joanny Jamieluchy. Ceny wywoławcze prac wynoszą od 270 do 2900 zł. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi pracami dostępnymi na aukcjach organizowanych w tym tygodniu.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą pozycji dostępnych na aukcjach odbywających się w tym tygodniu w OneBid: https://onebid.pl