AKURAT w trasie koncertowej

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-10-04

AKURAT w trasie koncertowej.

 

Co drugi dzień zespół AKURAT prezentuje na swoim kanale youtube (https://www.youtube.com/user/AKURAT1995)  kolejne utwory z ich najnowszej płyty Nowy Lepszy Świat.
Wszystkie piosenki z najnowszego krążka Akurat znajdą się na youtubie w przeddzień ich wyjątkowej trasy koncertowej.

- Zagramy tej jesieni ponad dwadzieścia koncertów. Jest to dla nas ważna trasa, gdyż regularnych koncertów klubowych nie graliśmy od dłuższego czasu. To nasza pierwsza płyta po czteroletniej przerwie. I pierwsza po tylu latach regularna trasa koncertowa. Przygotowujemy się do niej bardzo starannie: będzie scenografia, niebanalne stroje sceniczne i specjalne oświetlenie. Zaprezentujemy utwory z naszej najnowszej płyty Nowy Lepszy Świat, ale, rzecz jasna, odświeżymy sporo hitów sprzed lat - mówi Piotr Wróbel, wokalista Akurat.

Pierwsze cztery koncerty Akurat zagra w Wielkiej Brytanii, gdzie koncertuje co roku od kilku lat. Następnie od Warszawy rozpocznie trasę po Polsce. Ostatni koncert w ramach trasy Nowy Lepszy Świat muzycy Akurat dadzą tuż przed końcem roku w rodzinnym Bielsku-Białej.

Płyta Nowy Lepszy Świat zbiera bardzo dobre recenzje i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Akurat nagrał płytę nowoczesną, świeżą i bezkompromisową.
Nowy Lepszy Świat promowany jest przez dwa utwory: tytułowy Nowy Lepszy Świat i cieszący się dużym powodzeniem utwór Miłość.

 

Trasa koncertowa AKURAT Nowy Lepszy Świat

13.10 czwartek Poole Mr Kyps
14.10 piątek Leicester The Shed
15.10 sobota Bristol Exchange
16.10 niedziela Londyn Brixton Jamm
21.10 piątek Warszawa Mechanik
22.10 sobota Poznań U Bazyla
28.10 piątek Ostrava Palace
03.11 czwartek Wrocław Stary Klasztor
04.11 piątek Gomunice Bogart
05.11 sobota Ostrowiec Świętokrzyski Perspektywy
11.11 piątek Gdynia Ucho
12.11 sobota Kruklanki Moto-Gospoda
25.11 piątek Zgierz Agrafka
26.11 sobota Skarżysko Kamienna Semafor
27.11 niedziela Lublin Graffiti
29.11 wtorek Białystok Gwint
01.12 czwartek Toruń Od Nowa
02.12 piątek Bydgoszcz MCK
03.12 sobota Gniezno Młyn
09.12 piątek Opole NCPP
10.12 sobota Jarocin Spichlerz Polskiego Rocka
11.12 niedziela Otwock Smok
17.12 sobota Tychy Underground
27.12 wtorek Bielsko-Biała Rudeboy


 

Po czterech latach milczenia zespół Akurat pokazuje światu swoje najnowsze dzieło:
Płytę pt. Nowy Lepszy Świat promowaną utworem i teledyskiem pod tytułem Miłość.

I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe "wejście smoka"!
Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów.
To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

Nieważne czy jesteś dziennikarzem muzycznym, fanem rocka czy osłuchanym z lokalną stacją  taksówkarzem... nieważne. Łączy nas to, że wszyscy chcemy nowej muzyki, nowych dźwięków i emocji. Więcej i więcej. Zanim cokolwiek pomyślisz o nowym wydawnictwie zespołu Akurat, uświadom sobie jeden ważny fakt: duże zmiany! Czy na lepsze? Oceń sam.
Schowaj wszystkie sympatie oraz antypatie i posłuchaj gdzie w 2016 jest zespół z Bielska-Białej.

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny. Mimo, że tytułowe nagranie trzyma nas w niepewności przez blisko minutę, a wręcz wolno się rozkręca, to wraz ze zmianą tempa świetnie odzwierciedla w/w. zmiany.  Na pierwszy "rzut ucha" Nowy Lepszy Świat przypomina zawadiacki klimat zespołu okraszony charakterystycznym wokalem Piotra Wróbla. Natomiast w momencie pojawienia się elektroniki wszystko nabiera nowych barw. Fantastycznie bowiem do zespołu wprowadził się  Dawid Broszczakowski. Klawisze, sythy, elektronika - to wszystko przenosi grupę na inny poziom: jeszcze wyższy, jeszcze ciekawszy.

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam.
Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał - dwie rzeczy pozostały niezmienne - energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda -  to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką .

Nowy Lepszy Świat nagrany został w Red House Studio, gdzie realizacją sesji zajął się Piotr Mędrzak.
Produkcję płyty Akurat powierzył znanemu ze świeżych pomysłów Agimowi Dżeljilji, który odcisnął na Nowym Lepszym Świecie swój wyraźny ślad.
Teledyski do płyty stworzyła ekipa Kopaniszyn Studio.

 

Źródło: http://www.peefmusic.pl/