„VARIETE’s Great Revue” w krakowskim Teatrze Variete

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-03-28

Krakowski Teatr VARIETE zaprasza na premierę „VARIETE’s Great Revue”, która odbędzie się 23 i 24 kwietnia 2022 roku. Bilety na spektakl właśnie trafiły do sprzedaży!

Tym razem nasza scena zamieni się w ekskluzywny hotel, gdzie roztańczony Room Service, pod czujnym okiem czarującego Concierge’a, pieczołowicie przygotowuje się na przyjęcie wielkiej gwiazdy. Wizyta Diwy jest związana z koncertowym show, na który bilety wyprzedały się błyskawicznie. W jaki sposób jej obecność zaburzy dotychczasowy rytm życia hotelu i co czeka za zamkniętymi drzwiami pokoi? Romans, miłość, a może skandal?

„VARIETE’s Great Revue” to osadzona we współczesności wybuchowa mieszanka tańca, akrobacji, muzyki na żywo, romansu i sławy. Pomysłodawcami i współautorami scenariusza są Krzysztof Tyszko - tancerz musicalowy i choreograf, związany z wieloma teatrami muzycznymi w Polsce, a także produkcjami telewizyjnymi takimi jak seriale „Osiecka” i „Wojenne dziewczyny” oraz Ewelina Adamska-Porczyk - tancerka, aktorka, choreografka, która ma na swoim koncie ponad 70 realizacji scenicznych, głównie na scenie Teatru Capitol we Wrocławiu. Do współpracy nad najnowszą premierą, zaprosili tym razem trójkę utytułowanych choreografów - Barbarę Olech, Tinę Papazyan i Adama Betę, a także parę akrobatów - Jacka Marksa oraz Martynę Pytel. Artyści zaprezentują się w kostiumach projektu Anny Chadaj, inspirowanych m.in. awangardowymi wybiegami mody. Scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała. Muzykę i aranżacje przygotuje Mariusz Obijalski, a dodatkowych wrażeń dostarczy widzom orkiestra grająca na żywo pod kierownictwem muzycznym Ignacego Matuszewskiego. Za opracowanie światła odpowie Tadeusz Trylski.

Źródło: teatrvariete.pl