„Sztuka łączenia” w Muzeum Śląskim

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2018-08-29

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na seminarium „Sztuka łączenia” poświęcone komunikacji, edukacji, kulturze i sztuce osób Głuchych. Spotkanie odbędzie się 11 września o godz. 10.00 w budynku dawnej stolarni w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

 

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o roli muzeum i edukacji artystycznej w rozwoju niesłyszących dzieci i dorosłych oraz roli zainteresowań artystycznych niesłyszących dzieci w rozwoju psychospołecznym, a także o sztuce osób głuchych i tożsamości głuchego artysty w kontekście Kultury Głuchych.

 

Spotkanie adresowane jest do praktyków z instytucji kultury, szkół, fundacji realizujących programy edukacji włączającej, ośrodków szkolno-wychowawczych, a także animatorów kultury, edukatorów i wszystkich zainteresowanych tematem różnorodności kulturowej. Prelekcje będą prowadzone w polskim języku migowym (PJM) oraz w językach narodowych osób zaproszonych do uczestnictwa on-line – z tłumaczeniem na: międzynarodowy język migowy (ISL), polski język migowy lub polski język foniczny.

 

Dzięki transmisji online w spotkaniu będą mogły uczestniczyć również osoby korzystające z e-learningowych form edukacji. Link do kanału wideo będzie dostępny na stronie oraz Facebooku Muzeum Śląskiego w dniu wydarzenia. Transmitowane będzie spotkanie oraz dyskusja, do której – poprzez czat tekstowy – zapraszamy osoby niesłyszące z całego świata.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza lub bezpośrednio u organizatora. Szczegółowy program seminarium jest dostępny na stronie muzeumslaskie.pl.

 

Więcej informacji: edukacja@muzeumslaskie.pl

 

Osoby do kontaktu:

Dagmara Stanoszkoordynatorka programu edukacji włączającej w Muzeum Śląskim, antropolożka kultury i edukatorka (kontakt w języku polskim i angielskim) – tel. 690455917

Michał Justyckihistoryk sztuki, niesłyszący artysta malarz, pracownik Działu Edukacji w Muzeum Śląskim, gdzie prowadzi zajęcia w polskim języku migowym (kontakt w PJM i ISL po wcześniejszym umówienia SMS-owym) – tel. 532462932

 

Kontakt dla mediów:

Dział Promocji Muzeum Śląskiego w Katowicach

Paweł Świerczek

tel. 32 21 30 851, p.swierczek@muzeumslaskie.pl

www.muzeumslaskie.pl

 

facebook.com/muzeumslaskie

instagram.com/muzeumslaskie

twitter.com/muzeumslaskie

youtube.com/muzeumslaskie