„Pinokio” w choreografii Anny Hop do muzyki Mieczysława Wajnberga

Strona główna » Aktualności Dodano: 2024-07-09

Pinokio”, rodzinny balet, który z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych, dostępny będzie bezpłatnie na platformie OperaVision już od 12 lipca 2024 roku. Pełna humoru muzyka Mieczysława Wajnberga, piękno tańca, magiczne teatralne obrazy oraz głęboka, bogata w znaczenia opowieść sprawią, że spektakl porwie każdego widza niezależnie od wieku. To wzruszająca historia o triumfie słabości nad przemocą, błądzeniu w poszukiwaniu wolności i własnego ja.

Hop czerpie pełnymi garściami z techniki tańca klasycznego, który jest inkrustowany różnorodnymi elementami pochodzącymi z tańca współczesnego. Udało się jej znakomicie, wręcz błyskotliwie, zsynchronizować każdy ruch i każde działanie z treścią [...]. Brawurowo i z całą pełnią młodzieńczego wdzięku w tytułową postać, z dużą dozą wirtuozerii, wciela się Diogo de Oliveira – pisze Wiesław Kowalski w recenzji spektaklu w serwisie teatrdlawszystkich.eu.

OperaVision to bezpłatna platforma streamingowa wspierana przez program Creative Europe Unii Europejskiej. Spektakle dostępne na operavision.eu to najlepsze produkcje scen operowych i baletowych z całego świata. Każdego tygodnia platforma wzbogaca się o nowe propozycje, tworzące różnorodny repertuar łączący najbardziej cenione tytuły ze światowymi premierami i nowymi odkryciami. Spektakl „Giselle” w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego, do niedawna dostępny w serwisie, pobił rekord oglądalności, przekraczając 490.000 wyświetleń!

Realizatorzy spektaklu „Pinokio”:

Choreografia i reżyseria: Anna Hop 
Dyrygent: Marta Kluczyńska 
Scenografia, multimedia i światła: Małgorzata Szabłowska 
Kostiumy: Katarzyna Rott 
Koncepcja charakteryzacji: Lidia Wajdyk-Szmańda 
Asystent choreografa: Piotr Stańczyk

„Pinokio” na platformie OperaVision.eu
Spektakl dostępny bezpłatnie od 12 lipca 2024 r., godz. 19.00 do 1 stycznia 2025 r.
Polski Balet Narodowy oraz Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej


Entuzjastom opery poszukujących rozrywki w gorące letnie wieczory platforma vod.teatrwielki.plproponuje tango operitę „María de Buenos Aires” Piazzolli w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera tej inscenizacji miała miejsce 16 marca 2023 roku na deskach Opery Narodowej. Spektakl jest dostępny dla widzów bezpłatnie do 28 lipca 2024 r.

 

Źródło: teatrwielki.pl