„Obraz nieskazitelny”. Jedna z największych wystaw Kacpra Dudka w Centrum Praskim Koneser

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-05-06

Kilkadziesiąt monumentalnych obrazów, przejmująca głębia kolorów i swoboda interpretacyjna. To wszystko będzie można znaleźć podczas wystawy „Obraz nieskazitelny” Kacpra Dudka, która już od 7 maja będzie dostępna dla zwiedzających w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Lekkie ukłucie żalu” czy „Uporczywie czyste duchy”. To zaledwie dwa z ponad czterdziestu prac Kacpra Dudka, które będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane dzieła, będące swoistym hołdem oddawanym malarstwu przez twórcę, osiągają imponujące rozmiary ponad 4 metrów.

Obrazy Kacpra Dudka to zderzenie mocnej, organicznej i ekspresyjnej formy malarskiej z geometrycznym porządkiem. W pracach tego już niezwykle uznanego twórcy każdy, bez trudu, zauważy jednocześnie siłę i rozmach, a także, co niezwykle poruszające, delikatność. „Obraz nieskazitelny” jest niezwykle pełnym oraz intrygującym przeglądem prac tego utalentowanego artysty – mówi Leonarda Szwed-Strużyńska z Leonarda Art Gallery, organizatorka wydarzenia.

Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie odbywać się w „Warsztacie”, w Pasażu Konesera. Wcześniej gościły tam wybitne wystawy znakomitych twórców, między innymi przegląd prac Banksy’ego – „The art of Banksy. Without limits”.

Centrum Praskie Koneser to miejsce, gdzie sztuka ma swoje stałe i niezwykle eksponowane miejsce. A co warte podkreślenia, jest to kultura w różnych wymiarach. Gościmy przedstawienia teatralne, przeglądy kinowe czy niezliczone wystawy. W naszej przestrzeni każdego roku odbywają się dziesiątki wydarzeń, a sam Koneser na co dzień jest hubem renomowanych galerii i muzeów – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.  

Kacper Dudek (ur. 1971 r.) w latach 1991-1996 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Poza malarstwem zajmuje się ilustracją, fotografią, animacją i scenografią. Jego prace w Centrum Praskim Koneser będzie można oglądać w dniach 7 maja – 5 czerwca. Wystawa „Obraz nieskazitelny” będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

Źródło: koneser.eu