„BlackSatori” - performance audiowizualny Aleksandra Janickiego w Teatrze KTO

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-02-25

We czwartek 24 lutego o g. 19.00 na widzów Teatru KTO czeka naprawdę niezwykłe wydarzenie. Artysta Aleksander Janicki zaprezentuje fenomenalny performance audiowizualny, który wypełni przestrzeń sceniczną w sposób dotąd niespotykany.

 

"BlackSatori" jest formą łączącą obraz z dźwiękiem, pozwalającą na dotarcie do warstw niedostępnych spekulacji intelektualnej. To próba wglądu w meta-rzeczywistość, poza czasem, miejscem, poza Ja. Nawiązuje do koanów - wyrastających z tradycji zen, szczególnych ćwiczeń umysłu. Specyficzna konstrukcja koanu przeczy logicznym założeniom, a tym samym wytrąca człowieka z kolein interpretacyjnych przyzwyczajeń. To także strategia bliska Janickiemu.

 

24 lutego 2022 g. 19.00

Teatr KTO

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

https://bilety.teatrkto.pl/

 

"BlackSatori", czyli czarne oświecenie

 

  • performance audiowizualny
  • intuicyjny
  • zbudowany na emocjach
  • uzależniony od kontekstu
  • tworzony na żywo - tylko "tu i teraz"
  • niepowtarzalny

 

Utwór w warstwie dźwiękowej i wizualnej tworzony jest w czasie rzeczywistym, „tu i teraz” staje się wynikiem działania Janickiego wykorzystującego konkretne algorytmy. Kamera rejestrująca nieustannie zmienia zasoby będące składowymi obrazu, a przestrzeń całej sali teatralnej, łącznie z performerem i widzami, stanowi swoisty ekran.

W działaniu Janickiego wykorzystującego projekcje wielkoformatowe, immersje, generatywne obrazy i dźwięki, fale mózgowe, a w końcu intuicję jako podstawowy imperatyw twórczego działania, można zanurzyć się i trwać poza czasem. Czy to podróż kojąca? Warto spróbować. Na pewno intrygująca, bo niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.

 

Aleksander Janicki jest autorem koncepcji i projektu architektonicznego nowej siedziby Teatru KTO, przy współpracy z Mariuszem Twardowskim i zespołem PerForm.

Źródło: teatrkto.pl