"Murowałem całą noc". Konkurs na najlepsze opowiadanie roku 2023

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-05-16

Organizator 19. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, ogłasza konkurs na najlepsze opowiadanie roku 2023 pod hasłem Murowałem całą noc.
 
Pracując nad tekstem w lesie, pamiętaj, jesteś tylko człowiekiem lub człowieczką, nie licz na to, że ktoś ci pomoże. Zostaniesz z tym tekstem sam/a i jeśli nie wyślesz go do ósmej rano 16 lipca 2023 r. (konkurs@opowiadanie.org), na pewno nie otrzymasz pieniędzy i nie dostąpisz honorów, które należą ci się z powodów, które zna w tym roku wyłącznie ogólnopolska kuratorka konkursu – Marta Syrwid.
 
szczegóły: https://www.opowiadania.org/konkurs-2023
 
Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. Aktywnie uczestniczy w dyskusjach o przemianach kulturowych i społecznych współczesnego świata, podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji. Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania. MFO prowadzi działalność wydawniczą, której efektem są m.in. antologie tematyczne.
 
19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbędzie się we Wrocławiu w dniach 5–7 października 2023.
 
Źródło: opowiadania.org