"Kryzys" - powieść Radosława Dąbrowskiego

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-05-13

Przeżywający kryzys wiary Andrzej dowiaduje się o śmierci swojego ojca i po blisko trzydziestu latach nieobecności powraca do rodzinnego miasta. W oczekiwaniu na pogrzeb bliskiej osoby staje w obliczu rozliczenia się z dotychczasowym życiem i weryfikuje swój światopogląd, niczym Chrystus przemierzając własną drogę krzyżową i przechodząc przemianę wewnętrzną.

 

Dla Andrzeja pobyt w rodzinnym mieście to nie tylko powrót do korzeni i odwiedzenie miejsc znanych mu z czasów dzieciństwa. To również poznanie, poprzez spotkania z rozmaitymi osobami, nieobecnego przez wiele lat w jego życiu ojca. To konfrontacja i rozstrzygnięcie rozmaitych dylematów oraz wątpliwości dotyczących zagadnień zarówno religijnych, jak i tych związanych z szeroko rozumianą sztuką oraz kulturą, przede wszystkim filmem, muzyką, fotografią i malarstwem. 

 

Jak sam autor pisze o swojej książce: "Kryzys" to powieść, w której podjąłem szereg wątków (głównie egzystencjalnych oraz kulturowych) dotyczących wielu z nas, budując swoją narrację wokół takich zagadnień jak wiara, rodzina, sztuka i kultura (z wyróżnieniem filmu i muzyki), miłość, przyjaźń...

 
Moja książka to również hołd złożony wielu wybitnym osobistościom z dziedziny literatury oraz filmu - pół żartem, pół serio mogę powiedzieć, że to spotkanie Prousta z Bergmanem.

 

Radosław Dąbrowski (ur. 31 sierpnia 1992 r.) – rodowity koszalinianin, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwent dwóch kierunków magisterskich: Filmoznawstwa i kultury mediów oraz Mediów interaktywnych i widowisk na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Każdego dnia słucha przynajmniej jednego albumu muzycznego, będąc przekonanym, że twórczość zespołu poznaje się dopiero po zgłębieniu kompletnej dyskografii. Dziesiątki spędzonych godzin na oglądaniu piłkarskich oraz tenisowych meczów stara się równoważyć z własnym pobytem na boisku i korcie. W kinie bawią go równie dobrze niszowe dramaty psychologiczne, co wysokobudżetowe filmy akcji.

Książka dostępna w księgarniach sieci Empik.
 
Źródło: Radosław Dąbrowski