"Krywaniu", nowość od Goorala

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-07-15

Ethno Elektro, energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i orientali, zyskuje kolejną odsłonę! Gooral powraca ze swoim niezwykłym projektem, prezentując teledysk do kawałka "Krywaniu". Wyjątkowy numer, oparty na hipnotyzującym bicie Goorala, spotyka tutaj folkowe wpływy formacji Psio Crew.
Całość do usłyszenia na kanale YouTube SP Records.

"Ethno Elektro 2", wyjątkowy projekt Mateusza Górnego znanego jako Gooral, to niezwykła mieszanka stylów. Na dwóch krążkach odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. Nie zabraknie też kompozycji bazujących na orientalnych rytmach i oryginalnych brzmień, utrzymanych w stylu downtempo. Wszystkie te inspiracje sprawiają, że muzyka Goorala jest wyjątkowo oryginalnym, osobnym zjawiskiem na polskiej scenie, a "Ethno Elektro 2" jest niezwykłym, różnorodnym projektem.

"Krywaniu", nowość od Goorala, to gratka dla słuchaczy elektroniki. hipnotyzujący, downtempowy bit spotyka się tutaj z ludową melodią i charakterystycznym góralskim śpiewem cżłonków formacji Psio Crew. i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego. "Krywaniu" to "wolna" odsłona Ethno Elektro 2, tej części projektu, w której etnorytmy z całego świata zyskują oryginalne, downtempowe aranżacje. Muzyce towarzyszy teledysk stworzony przez Rogera Wanke, fotografika i twórcę filmów wideo.

 

 

Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi. 

Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty "Ethno Elektro". Z płyty pochodzi "Karczmareczka", najpopularniejszy hit Goorala. W swoim dorobku Gooral ma występy (solo lub z Psio Crew) m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival i wiele innych.