50 - lecie Reksia - Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2017-11-27

Reksio Jubilat
6 grudnia 2017 roku – 18 marca 2018 roku

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na dwa wydarzenia zorganizowane z okazji 50-tych urodzin Reksia.

Pierwszym z nich jest wystawa czasowa „Reksio Jubilat”, prezentująca eksponaty Muzeum Dobranocek i prywatnych kolekcjonerów. Ekspozycję otwiera wernisaż 6 grudnia 2017 roku o godzinie 11.00.

Drugim będzie, zorganizowane 11 grudnia 2017 roku o godz. 11.30, widowisko muzyczno-teatralne „Gdzie jest Reksio” w wykonaniu zespołu Etnos Ensemble i Teatru Lalek Marka Żyły.

Wernisaż wystawy „Reksio Jubilat” przypada w Dzień Świętego Mikołaja, w związku z tym będzie główną atrakcją dobranockowych Mikołajek. Na ekspozycji będzie można obejrzeć między innymi: oryginalne projekty postaci, celuloidy, scenariusze, storyboardy, plakaty filmowe, przypinki, plakietki, przywieszki, proporczyki, karty i znaczki pocztowe, numizmaty, przedmioty codziennego użytku z dawnych lat i współczesne, a także nagrody Lechosława Marszałka oraz jego osobiste pamiątki pochodzące z prywatnych zbiorów żony twórcy – reżyser Haliny Filek-Marszałek.
Przedstawienie „Gdzie jest Reksio” powstało pod patronatem Fundacji Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków. Jak sugeruje sam tytuł, fabuła jest związana z odpowiedzią na pytanie: Gdzie znajduje się zaginiony Reksio?
Po przedstawieniu wystawianym w sali widowiskowej Teatru Maska goście Muzeum Dobranocek będą mogli obejrzeć dwie ekspozycje: „Reksio Jubilat” i wystawę prac plastycznych dzieci z konkursu „Dobranocki z dawnych lat” oraz skorzystać z innych atrakcji, przygotowanych z okazji 50-tych urodzin Reksia.

 

Źródło: Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów,

tel. 017 852 57 15, 17 748 36 51
http://www.muzeumdobranocek.com.pl