9876543210

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w KBP

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-06-01

Cała Polska czyta o zwierzętach...

W dniach od 30 maja do 7 czerwca odbędzie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – w tym roku pod hasłem „Cała Polska czyta o zwierzętach”.

Impreza jest elementem kampanii społecznej na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom jako niezbędnego elementu wychowania. Przypomina że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazuje, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna od wielu lat włącza się w tę akcję. Co roku zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w tym wydarzeniu – organizując spotkania autorskie, głośne czytania, konkursy.

Za prowadzone działania Krośnieńska Biblioteka była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Również w tym roku planowaliśmy szereg wydarzeń adresowanych głównie do dzieci.

Ale sytuacja epidemiczna w kraju sprawiła, że nasze działania przenosimy do sieci i zapraszamy na obchody tego tygodnia w wersji on-line.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe i YouTube.

W tym roku codziennie dzieciom czytać będą dzieci… oczywiście wiersze o zwierzętach /premiera codziennie o godz. 9.00 na Facebooku KBP i YouTube/


Tradycyjnie Tydzień Czytania Dzieciom - w sobotę 30 maja o godz. 9.00 zainaugurujemy czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima - w tym roku czytają bibliotekarze KBP!