012345678

Wojciech Tochman powraca z nową książką. Spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2019-02-12

Wojciech Tochman powraca z nową książką…

spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 

20 lutego br. (środa) o godz. 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Wojciechem Tochmanem – jednym z najbardziej znanych reporterów przełomu XX/XXI wieku.

 

Jego książki, wśród nich m.in. Schodów się nie pali, Jakbyś kamień jadłaDzisiaj narysujemy śmierć, Eli, Eli  i Wściekły pies, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

W lutym 2019 roku Wojciech Tochman powraca z nową, ważną książką – Pianie kogutów, płacz psów.

„Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. „Pianie kogutów, płacz psów” to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć” – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie. Kambodża opisana przez Tochmana, to lustro, w którym przegląda się cały świat”.

 

Spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej to początek trasy promującej najnowszą książkę Wojciecha Tochmana.