9876543210

Trwa nabór filmów na 6. Splat!FilmFest

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-07-31

Trwa nabór filmów na 6. Splat!FilmFest - International Fantastic Film Festival

Mimo niepokojów związanych z rokiem 2020 przygotowania do Splat!FilmFest trwają w najlepsze.
 
Zapraszamy do zgłaszania filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, pełnometrażowych oraz krótkometrażowych, zrealizowanych po 1 stycznia 2019 roku. Regulamin festiwalu znajduje się na stronie www.splatfilmfest.com.

Zgłaszać filmy można poprzez portal FilmFreeway do 31 sierpnia.
W tym roku widzimy się z Wami na przełomie listopada i grudnia w kinach w Lublinie i Warszawie. Część programu zaprezentujemy online.

 

 


 
KONKURS
 
 
Podczas festiwalu Splat!FilmFest widzki i widzowie przyznają Nagrody Publiczności dla filmów pełnometrażowych w kategoriach:
 
• Najlepszy film
• Najlepszy scenariusz
• Najlepszy reżyser
• Najstraszniejszy film
• Najbardziej szokujący film
• Najlepsze efekty specjalne w filmie pełnometrażowym
 
 
Jako członek prestiżowej The Méliès International Festivals Federation jesteśmy organizatorem specjalnego konkursu MÉLIÈS D’ARGENT, w którym udział biorą europejskie filmy krótkometrażowe wyselekcjonowanych przez Splat!FilmFest. 
 
 

 
O NAS
 
 
Splat!FilmFest to międzynarodowy festiwal najnowszego kina gatunkowego, fantastyki i kina grozy, który odbywa się w Warszawie (od 2018) i w Lublinie (od 2015).
Misją festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Co roku trzon programu stanowią premiery najlepszych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, s-f, fantasy a także mroczne dramaty, czarne komedie, filmy dokumentalne), które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji a które miały swoje premiery na najważniejszych światowych festiwalach. To wyśmienita rozrywka, wielkie kino i bardzo dużo emocji. 
 
 
Według amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine” - Splat!FilmFest to obecnie jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie (wydanie z października 2019 roku, "25 Bloody Best Genre Fest of 2020"). 

 


 
KONTAKT
 
 
Biuro festiwalu Splat!FilmFest
Adres: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
Tel.: + 48 519 122 799,
Email: splatfilmfest@gmail.com