01234567

Mała książka – Wielki Człowiek

Strona główna » Aktualności Dodano: 2018-07-24

„Mała książka – Wielki Człowiek” w Krośnie

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców. Więcej o projekcie tutaj: http://wielki-czlowiek.pl/o-projekcie/

Już od września każdy trzylatek, które odwiedzi krośnieńska bibliotekę otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a  w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.


Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zachęcamy do współpracy przy realizacji projektu krośnieńskie przedszkola. Spróbujemy przekonać rodziców i dzieci, że na czytanie nigdy nie jest za wcześnie.  Udział w projekcie będzie również dobrą okazją do odwiedzenia przez maluchy i opiekunów biblioteki i poznania jej jako miejsca nieograniczonych możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Monika Machowicz