Kim Hee-Jung gościem specjalnym 3. Warsaw Korean Film Festival

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-10-26

Kim Hee-Jung gościem specjalnym 3. Warsaw Korean Film Festival.


Tegoroczny program Warsaw Korean Film Festival zaprezentuje filmy w trzech sekcjach, z których jedna w całości zostanie poświęcona subtelnym obrazom wybitnej reżyserki i scenarzystki, absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Kim Hee-jung. Podczas festiwalu będziemy mieć również niepowtarzalną okazję do spotkania artystki. 

 

We współczesnym kinie koreańskim kobiety wciąż mają trudniejszą drogę do reżyserowania niż mężczyźni . Filmy Kim Hee-jung spotykają się z dużym uznaniem na wiodących światowych imprezach zyskując opinię zmysłowych i delikatnych portretów wewnętrznych. Tym bardziej warto poznać dzieła utalentowanej artystki podczas zbliżającego się wielkimi krokami 3.WKFF.
Poświęcona jej sekcja zaprezentuje dwa pełnometrażowe filmy, po których widzowie będą mieli możliwość spotkania z ich twórczynią: pełnometrażowy debiut „The Wonder Years” oraz film z 2016 roku „Snow Path”. „The Wonder Years” to subtelny i daleki od sztampowości portret dziewczyny, która ucieka w świat fantazji, aby poradzić sobie ze swoimi emocjami. „Snow Path” to pierwszy film Kim Hee-jung, skupiający się na męskim bohaterze. To opowieść o pozbawionym złudzeń alkoholiku, który jeszcze raz podejmuje próbę przezwyciężenia choroby. W filmie wystąpiła m.in. Maria, Park So-dam, którą warszawscy widzowie pamiętają z „Królewskiego krawca”, pokazywanego na 2. Warsaw Korean Film Festival.
Drugą część sekcji poświęconej Kim Hee-Jung wypełnią jej dwie łódzkie etiudy szkolne. Według reżyserki to podczas studiów w Polsce wyspecjalizowała się w obserwowaniu ludzkiej osobowości i dawaniu ukojenia wspomnieniom, ranom oraz marzeniom zwykłego człowieka. Pierwszy z prezentowanych podczas festiwalu filmów krótkometrażowych autorki to „Spotkanie” z 2000 roku. Etiuda zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie i została doceniona podczas Chicago International Film Festival. Drugą z krótkich form będzie film o tytule „Kiedyś”, który miał możliwość mieć  swój pokaz podczas Busan International Film Festival.
Sekcja Kim Hee-jung:
8.11 (środa) 
17:30 Spotkanie/ The Appointment / Man-nam, reż. Kim Hee-jung, 2000, film krótkometrażowy, wstęp wolny
18:00 Ścieżki na śniegu/ Snow Paths / Seol-haeng_Nun-gil-eul geot-da, reż. Kim Hee-jung, 2016 (po filmie Q&A z reżyser)
9.11 (czwartek) 
17:30 Kiedyś/ Once…Someday /Eon-jen-ga, reż. Kim Hee-jung, 2001, film krótkometrażowy, wstęp wolny 
18:00 Trzynaście lat, Soo-ah/The Wonder Years/ Yeol-se-sal, Soo-ah reż. Kim Hee-jung, 2017 (po filmie Q&A z reżyser)

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Rezerwacji i zakupu biletów w cenie 10 zł dokonywać można od 23.10. Rezerwacje w terminie między 23-31.10 należy odebrać do końca października w kasie Kina Kultura. Nieodebrane rezerwacje przepadają! Druga tura rezerwacji i sprzedaży biletów uruchomiona zostanie od 2.11. Bilety zamówione w listopadzie, do odbioru będą w kasie kina najpóźniej 30 min. przed seansem.
Bilety na seanse krótkometrażowe: wstęp wolny, Uwaga! Wymagana rezerwacja miejsc
Seminarium: wstęp wolny, bez rezerwacji
Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie po dwa bilety na każdy seans. Rezerwacji można dokonać w kasie kina bądź mailowo: rezerwacja@kinokultura.pl

 

WARSAW KOREAN FILM FESTIWAL powstał w 2015 roku. Jest wydarzeniem mającym na celu prezentację kina koreańskiego w Polsce. Organizatorem jest Ambasada Republiki Korei, Centrum Kultury Koreańskiej oraz Korean Film Council, przy honorowym patronacie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Radę programową festiwalu tworzą: dyrektor festiwalu : Hyunjun Kim , Joanna Łapińska – przewodnicząca rady i członkini Europejskiej Akademii Filmowej oraz Marcin Krasnowolski - filmoznawca, dziennikarz specjalizujący się w kinie azjatyckim.

 

Źródło: M. Szwugier
monika.szwugier@kulturanieboli.pl
888 527 063