012345678

Igor Herbut w ArtCafe Barakah

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-09-23

ArtCafe Barakah  koncert IGOR HERBUT SOLO

7 października (poniedziałek) 20:00

 

 

Po wspaniałym wiosennym koncercie juz po raz drugi będziemy u nas gościć Igora Herbuta – tym razem w ramach jubileuszu 15-lecia naszego teatru w cyklu Muzyczna Jesień w Teatrze BARAKAH.

 

Igor Herbut to lider grupy LemON, kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent wszystkich czterech albumów zespołu. Ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Pochodzi z Przemkowa w zachodniej Polsce, ale jego korzenie sięgają Beskidu Niskiego, skąd wywodzi się jego rodzina. Łemkowskie tradycje, w których został wychowany do tej pory silnie odciskają się w tworzonej przez niego muzyce.

Dzięki swojej niespożytej energii i wyjątkowej emocjonalności, którą potrafi przekuć na dźwięki i słowa, Igorowi udało się osiągnąć komercyjny sukces swoją niekomercyjną muzyką. Jego warsztat wokalny (będący wypadkową łemkowskich tradycji, studiów jazzowych na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz własnych poszukiwań) i niespotykaną barwę głosu docenili nie tylko słuchacze, ale i największe muzyczne autorytety w kraju. Igor został zaproszony do współpracy m.in. z takimi artystami jak Hey i Kasia Nosowska, Kayah, Zakopower, Adam Sztaba, Agnieszka Chylińska, Jan Borysewicz.

 

LINKI:

https://www.facebook.com/igor.herbut.oficjalny/