01234567

Ferie zimowe w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2018-01-22

Jak zaplanować dni wolne od nauki w szkole, aby nie były nudne, zwłaszcza, gdy pogoda nie sprzyja szaleństwom na śniegu? Wszystkim dzieciom, które zostają w mieście i szukają pomysłów na zagospodarowanie tego czasu, Krośnieńska Biblioteka Publiczna podpowiada, że pełne atrakcji zajęcia przygotowały Oddział dla Dzieci i filie miejskie.

 

Spotkania odbywać się będą od 29 stycznia do 9 lutego 2018 r. Uczestników czeka przednia zabawa w towarzystwie rozmaitych bohaterów książkowych i ich niezwykłych przygód. Zaplanowano m.in. czytanie książek, projekcje bajek, warsztaty plastyczne, turnieje sportowe, konkursy karaoke oraz gry i zabawy.

 

Oddział dla Dzieci zachęca do wzięcia udziału w cyklu zajęć zatytułowanym „Powiedz to po angielsku! Ferie z Paddingtonem”. Dzieci wysłuchają fragmentów książek z serii „Miś Paddington” M. Bonda i nauczą się podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim. Filia nr 1 przygotowała spotkania pod hasłem „Zima z wyobraźnią” nawiązując do „100 bajek krasnoludka” B. Badowskiej - baśniowych, pięknie ilustrowanych opowieści o leśnych zwierzętach, krasnoludkach i nie tylko. Uczestnikom zajęć w Filii nr 2 będzie towarzyszyć nieco tajemnicza atmosfera, głównie za sprawą zagadkowych wydarzeń, o których opowiada bohater „Akademii pana Kleksa“, dwunastoletni Adaś Niezgódka. „Walizka pełna książek“ – pod taką nazwą odbędą się spotkania w Filii nr 3, a dzieci biorące w nich udział poznają przygody bohatera książki autorstwa A. Stelmaszyk, który zdecydował się zostać detektywem i założył „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek”. Podczas codziennych zajęć w Filii nr 4 zaplanowano czytanie wylosowanych przez dzieci książek. Znajdą się wśród nich m.in.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” J. Bednarek, „Paluszek i główka”, „Zabawy z Nelą” D. Strzemińskiej-Więckowiak, „Być jak Ignacy” R. Pawlaka. Oprócz tego odbędą się także: konkurs karaoke, twórcza zabawa w konstruktorów, inscenizacja teatralna oraz zawody sportowe. Filia nr 5 zaprasza na spotkania pełne zabaw przygotowanych na podstawie książek z serii „Ciekawe dlaczego”, „Najpiękniejsze zabawy sprzed lat dla dzieci”, „W co się bawić. Pomysły na wakacje, ferie i święta”. W Filii nr 6 – Centrum Multimedialnym szykują się „Ferie ze smokami”, a program zajęć skupiać się będzie wokół projekcji bajek „Sceny z życia smoków”, „Jak wytresować smoka”, „Wyprawa profesora Gąbki”. Czytanie fragmentów książek, opowiadań i wierszy: „Zimowe zabawy Misia Kuleczki” B. Formy, „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena, „Mały pingwin Pik-Pok” A. Bahdaja, „Idzie niebo ciemną nocą” E. Szelburg-Zarembiny, stanie się podstawą do prowadzenia spotkań w Filii nr 7 pod hasłem „My się zimy nie boimy, bo wspaniale się bawimy”. We wszystkich placówkach dzieci będą miały okazję wykonać różne prace plastyczne, np. śnieżynki, kolaże przedstawiające zimowy krajobraz, zakładki do książek, zawieszki na drzwi, rękawiczki, maski karnawałowe, ramki na zdjęcia, witraże, bałwanki i in. Ponadto wezmą udział w turniejach gier planszowych oraz zabawach przy muzyce, konkursach i quizach, natomiast na zakończenie ferii w Czytelni Głównej odbędzie się spektakl pt. „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru „Urwis” z Krakowa.

Udział w zajęciach organizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną jest bezpłatny. Zapraszamy!

Natalia Podkul