9876543210

Cykl 4 koncertów kameralnych p.t. "Wychodząc z ciszy - O'bows Quartet dla Was"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-06-19

Kwartet będzie realizował w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci cykl 4 koncertów kameralnych p.t. "Wychodząc z ciszy - O'bows Quartet dla Was". Koncerty będą udostępniane na kanale YouTube zespołu https://www.youtube.com/channel/UCHqCSsmlvkSi5HsfLLst5VQ oraz na stronie https://www.facebook.com/obowsquartet/

 

O’bows Quartet tworzą oboistka Magdalena Maniewska, skrzypaczka Alisa Kopac, altowiolistka Joanna Kravchenko oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa, artystki związane z Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Akademią Muzyczną w Gdańsku. Zespół powstał w 2018 roku ze wspólnej pasji do muzyki kameralnej, a także z potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego. Od momentu powstania bierze aktywny udział w życiu koncertowym Trójmiasta, starając się zapełnić istniejącą na polskim rynku muzycznym niszę, dotyczącą działalności artystycznej profesjonalnych kwartetów obojowych. Centrum zainteresowań artystycznych O’bows Quartet stanowią utwory autorstwa kompozytorów XX i XXI wieku, często pisane w duchu neoklasycyzmu. Jest to głównie muzyka brytyjska, dająca bogate źródło repertuaru na taki skład kameralny.
Zespół posiada także w swoim repertuarze kompozycje okresu klasycznego, jak również muzykę filmową. Aktualnie O’bows Quartet pracuje nad projektem związanym z utworami na kwartet obojowy polskich kompozytorów. Ma on na celu zarówno wskrzeszenie zapomnianych dzieł twórców XX-wiecznych, jak i wzbogacenie repertuaru kwartetu o nowe pozycje.
 
CYKL P.T. „WYCHODZĄC Z CISZY – O’BOWS QUARTET DLA WAS”
09.08.2020, godz. 20:00
Koncert p. t. "Nad brzegami Wełtawy"
W programie klasyczne kwartety obojowe czeskich kompozytorów:
Frantisek Kramar – Quartetto II
Jiri Druzecky – Kwartet obojowy g-moll
 
30.08.2020, godz. 20:00
Koncert p. t. „Dwa oblicza fantazji”
W programie muzyka brytyjska XX-wieku:
Benjamin Britten – Phantasy op. 2
Ernest John Moeran – Fantasy Quartet
 
20.09.2020, godz. 12:00
Koncert p. t. „W magicznej krainie Disneya”
Koncert dedykowany najmłodszym, w programie melodie z bajek Walta Disneya, m.in. Mała
Syrenka, Dzwonnik z Norte Dame, Alladyn, Hercules, Król Lew, Zaplątani
 
11.10.2020, godz. 20:00
Koncert p. t. „Z obojem nie tylko w kwartecie”
Z kart polskiej literatury kameralnej:
Grażyna Bacewicz – Trio na obój, skrzypce i wiolonczelę
Tadeusz Szeligowski – Trio na obój, altówkę i wiolonczelę