Be Together – zgłoś się do projektu integracyjnego w Muzeum Śląskim

Strona główna » Aktualności Dodano: 2019-04-04

Trwa nabór do projektu Be Together, który dzięki inspirującym warsztatom i spotkaniom ma na celu integrację grupy osób słyszących i niesłyszących i pozwoli rozwinąć umiejętności artystyczne uczestników. Rekrutacja trwa do 15 kwietnia.

 

Projekt zaczyna się w maju, a kończy finałem w listopadzie. W tym czasie odbędą się liczne warsztaty integracyjne, teatralne i fotograficzne, zajęcia wyjazdowe i spotkania w Muzeum Śląskim. Zagadnieniem, nad którym zespół będzie pracować, jest portret.

- W proponowanych działaniach chcemy zająć się portretem nie tylko w ujęciu reprezentacji danego człowieka, ale też w odniesieniu do kontekstu grupy, społeczności, a także widzenia drugiej osoby. Kwestię portretowania podejmiemy zarówno przy pomocy narzędzi teatralnych, jak i fotograficznych, a nawet malarskich. Podczas poszukiwań będziemy inspirować się kolekcją Muzeum Śląskiego – mówi Paulina Anna Galanciak, twórczyni i koordynatorka projektu Be Together.

 

Zwieńczeniem akcji będzie występ uczestników przed publicznością w celu pokazania efektów projektu.

- Udział w tego typu projektach to niepowtarzalna przygoda i możliwość spędzenia czasu w gronie wspaniałych ludzi. Aby tego doświadczyć, wystarczą dobre chęci i odrobina otwartości na to, co nowe i nieznane. Zachęcamy do uczestnictwa, zapisy trwają – dodaje Łukasz Adamski, pełnomocnik dyrektora ds. projektów Muzeum Śląskiego.

 

To kolejna edycja tego przedsięwzięcia, które zainicjowano we Wrocławiu. W tym roku pierwszy raz odbędzie się ono w Katowicach we współpracy TIFF Center i Muzeum Śląskiego.

 

Rekrutacja do programu trwa do 15 kwietnia 2019 roku. Zachęcamy do zapisywania się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: bit.ly/2VS4RV9 lub w formie e-maila na adres: projektbetogether@gmail.com.

 

Harmonogram projektu:

Do 15.04 – rekrutacja uczestników

8.05-26.06 – pierwsza część projektu, spotkania warsztatowe raz w tygodniu (środy, godz. 17.00-19.00)

1.07-31.08 – przerwa wakacyjna

16-18.08 – wspólne warsztaty wyjazdowe

11.09-30.10 – druga część projektu, spotkania warsztatowe raz w tygodniu (środy, godz. 16.00-19.00)

6.11 – finał projektu