9876543210

"Najwyższa pora" - Elektryczne Gitary proekologicznie.

Strona główna » Aktualności Dodano: 2019-12-09

Elektryczne Gitary Kuby Sienkiewicza przedstawiają mocny, nowoczesny i ekologiczny manifest! "Najwyższa pora" to utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, a towarzyszący mu teledysk zawiera drastyczne zdjęcia. To bardzo mocne otwarcie współpracy z SP Records, którą Elektryczne Gitary właśnie nawiązały.

"Najwyższa pora" to pozornie ironiczny, a jednak niebezpiecznie proroczy utwór. Elektryczne Gitary ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, publikując ważny kawałek z przesłaniem. To manifest, ale podany w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar - gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć.

Piosence towarzyszy teledysk - w reżyserii Sławka Pietrzaka. Wykorzystane zostały w nim materiały edukacyjne Greenpeace Polska. Misja tej organizacji jest nam bliska - mówi lider formacji, Kuba Sienkiewicz, a reżyser wideoklipu, Sławek Pietrzak, dodaje - Zależało nam, by pokazać, jak może wyglądać prawdziwa katastrofa ekologiczna. To, co wydaje się nam nierealne i odległe, dzieje się niedaleko nas i trzeba zrobić wszystko, by uświadomić jak najwięcej osób o zbliżającej się katastrofie. Widać to między innymi w reportażach Greenpeace.

Nowy album Elektrycznych Gitar ukaże się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt - za sprawą producenta, wspomnianego wcześniej Sławka Pietrzaka. 

 

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak "Jestem z miasta", "Co ty tutaj robisz", "Dzieci". Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów - "Kilera" w reżyserii Juliusza Machulskiego. W roku 2020 zespół wyda nowy album - pierwszy nakładem SP Records.